Brancheorganisatie voor de luchtvracht ACN en Schiphol zetten een belangrijke stap om de betrouwbaarheid, voorspelbaarheid en efficiëntie van de cargo-operatie op Schiphol Zuid-Oost te vergroten.
Bron: ACN.
Doel van de Schipholcommunity is om in de toekomst een time slot managementsysteem te implementeren. De onderliggende visie is om hiermee gecontroleerd en efficiënt gebruik te maken van de beschikbare infrastructuur en data, om zo de toenemende marktvraag te kunnen afhandelen. Om dit te bereiken, gaan de partijen gefaseerd te werk.
Persbericht ACN
Om een beheersbare landzijdige operatei te realiseren zullen we ons eerst focussen op getting the basics right. Hiervoor zijn 4 projecten samengesteld die zullen bijdragen aan deze doelstelling.
Ondersteuning aan de projecten komt vanuit een klankbordgroep Schiphol Landzijdige Operatie (SLO), die maandelijks bijeenkomt. In deze groep zijn vertegenwoordigd: R. Nagel Transport, DJ Middelkoop, Bos Logis@cs, WFS, Swissport, AF/KLM-MP, dnata, ACN, DHL, Rhenus en Logicall.
Projecten
Wat gaan we doen? De projecten zijn als volgt geformuleerd:
1. Time Slot Management System
o Doel: de inrichting van het time slot-boekingsysteem, behoeften en implementatie.
2. Documentatie en data
o Doel: expediteurs en vervoerders attenderen dat zonder juiste documentatie je naar TP3 gestuurd wordt. Ontwikkeling van een algemeen dashboard en een Quality Index. Doel is om te komen tot juiste, consistente en tijdige data om de operationele processen efficiënt en doelmatg te ondersteunen.
3. Trainingen
o Doel: opleiding en training van expediteurs, vervoerders, afhandelaren en andere mogelijke betrokken partijen om op de juiste manier te werk te gaan.
4. TP3 en Fast lanes
o Doel: TP3-faciliteiten en behoeften in kaart brengen en implementatie van fast lanes bij afhandelaren samen met opgang voor personeel en bezoekers.
5. Overig:
o Doel: beschrijven van overige zaken die landzijdig wenselijk zijn: elektrische laadpunten, OV-voorzieningen, lunchmogelijkheden, etc.
Hoe willen we deze stappen gaan maken?
Gefaseerde implementatie komende 6 maanden:
• Fase 1 (Plan & Do fase) – Just Do It (start: 1 augustus)
o Formeren van projectgroepen voorzitters en projectteam.
• Fase 2 (Check) – Verdere ontwikkeling (start 1 november)
o Testen en resultaten delen, aanpassingen maken waar nodig.
• Fase 3 (Act) – Final Check IN (start februari 2026)
o Testen aanpassingen en implementatie.
In alle projecten zal Schiphol operationeel aanwezig zijn. Waar nodig zal Schiphol bijstaan met betrokken afdelingen en
mensen.
Samen zetten we stappen naar een robuuste, toekomstgerichte en -bestendige vrachtoperatie op Schiphol.
